Vítejte na mém blogu o mých povídkách, nudných kecech a občas i o mých kresbách. Prosím, nespamuj tu, jinak mažu. A pokud uvidím obsah mého blogu na jiném, tak samozřejmě že nahlašuju. Co jiného, že. A pokud bych tě náhodou navštívila, můžu ti říct pouze jedno: Hodně štěstí. _______________________________________________
Chci DOMŮ
_______________________________________________
Blog založen: 30.12.2010
Admin: kakaryn
Narozeniny: 3.11.pokud vím, tak každý rok

_______________________________________________
Sraz v chatu: ---
_______________________________________________
STATUS POVÍDEK:

Kiwa-chi - 1 díl (Vychází prostě kdy si autorka umane)
Dvě holky mezi dvěma kluky-7 díl (Vychází kdykoliv)
Tajemné dopisy- 1 díl     (Vychází nepravidelně)
Oheň dohasíná-2 díl (Vychází kdy si autorka umane)
_______________________________________________

Tajemné dopisy-podivný dopis

10. března 2011 v 19:20 | kakaryn |  Tajemné dopisy
Založila jsem další povídku. Nevím proč, asi proto, že tu bylo nějak pusto a psaním bych se nějak odreagovala nebo zabavila. Nebudu to moc okecávat, prostě že to nebude na díly (1 díl, 2 díl...) ale na názvy. Snad jste to pochopili (o čemž trochu pochybuju) a snad se bude líbit.


Vracím se domů ze školy. Obyčejně chodím s kamarádkami, ale dnes ne. Dnes je to jinak.
Ve škole jsem se s nimi totiž pohádala o jedné věci, nebo spíše o jedné osobě-nové a tajemné spolužačce. Když přišla, byla v černém triku bez nápisu a v černých riflích. Vše, co měla na sobě bylo černé, kromě řetízku který byl zlatý.
Přišla mi hodně divná a tajemná, opředená tajemstvími a zlými duchy. Učitelka ji posadila do zadní lavice u okna a když procházela kolem mě, cítila jsem z ní strach. Na těle měla husí kůži a byla podivná. Kamarádkám se zdála příjemná a sympatická. Je to asi tím že mají rády emo a punk. Já ne. Nechápu je.
Konečně jsem došla až ke svému domu. Vidím hnědé dřevěné dveře. Mamka je pryč až do soboty protože jela její firma do Německa a ona musela s nimi. A tátu... nemám. Nikdy jsem ho nepoznala.
Konečně najdu klíče a zasunu je do zámku. Na klíčích mi zacinká přívěsek od táty který mi máma dala před třemi roky. Prý mi ho táta schoval k mamce, která mi ho měla dát až mi bude dvanáct.Je to krásný zlatý přívěsek ve tvaru čtyřlístku. Když je mi smutno, stisknu ho a prosím tátu aby mi pomohl.

Rozvalím se na pohovku. Chci z tohoto světa pryč. Jsem unavená a je mi zima. Přes hlavu si přetáhnu mou deku a doufám, že se trochu zahřeju. Pak si všimnu že je něco ve schránce na dopisy. S pomocí posledních sil si stoupnu a dobelhám se ke dveřím. Vezmu ze stolku klíč a vyjdu ven. Zaklepu se a zacvakám zuby. Venku je zima že bys psa nevyhnal. Odemču schránku a vyndám všechen její obsah. Rychle zamknu schránku a zavřu za sebou dveře. Dopisy co mám v náručí hodím na zem. Jsou tam jen tři dopisy. Jeden pro mámu od mého strýce, další taky pro mámu bez zpáteční adresy a jeden pro mě. Přišel i jeden balíček. Určitě jsou to moje knížky obědnané z Klubu Čtenářů. Vezmu si do ruky dopis určený pro mě a otevřu ho. Z kuchyňské linky vezmu nůž a otevřu obálku. Bez zpáteční adresy. Na dopise bylo pouze jedno jediné slovo napsané velkým psacím písmem: Zítra. Leknu se tak, až upustím dopis. Moje prsty jsou křečovitě zkroucené a mám vykulené oči. Co to má znamenat...?
Silně s sebou trhnu. Zazvoní mi mobil. Slyším mou oblíbenou písničku The time od Black eyed Peas. Najednou se bojím k němu přiblížit. Nedokážu se pomalu ani pohnout. Po chvilce se mi mobil přepne na záznamník.
,,Ivi, to jsem já..." začne máma. ,,už jsi povečeřela? Jestli ještě ne, v troubě máš kousek kuřete. Ostrouhej si brambory a já už musím letět, zase mě volají..." a zavěsí.
Má tvář se zkroutí do malého úšklebku.
,,Díky mami, ale ráda bych ti připomněla že už mi není pět, teda pokud sis vůbec všimla!"
Ale na druhou stranu jsem byla ráda že si dám kuře. Jdu ke kuchyňskému koutu a otevřu lednici. Vyndám Kofolu a pak zamířím k troubě. Vůně kuřete mě udeří do nosu a už se nemůžu dočkat až si dám lahodné maso kuřete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Všechny mé adopt ZDE


Tinny↓
Waya↓


Wayla↓
Gerry↓